Rubriky
Aktuality Zajíci

Skauti opět pomáhají v přírodní oblasti Polabská Černava

V sobotu 6. dubna vyrazila družina Zajíců s doprovodem z dalších družin na tradiční akci Polabská Černava. Cílem akce je ruční úprava unikátní lokality se slatinnými a rašelinnými porosty. Vzniknou tak drobné plošky obnažené půdy, a tím i vhodné podmínky pro vyklíčení semínek nejednoho druhu ze vzácných rostlin, které se zde vyskytují.

V 8:30 jsme se nalodili do mikrobusu a kolem 9 hod byli na místě, kde nás přivítala správkyně oblasti. Po výkladu o původu lokality a obdivování žabích vajíček v malé tůni jsme se pustili do práce. Hrabání staré trávy a mechu nám celkem šlo a brzy jsme ve vaku měli i vše odklizené. Což bylo dobře, protože akorát začalo pěkně pálit sluníčko a my mohli vyrazit zpět. Díky šikovnosti všech jsme dostali i sladkou odměnu. Příště určitě zase přijedeme.

Mates