Rubriky
Aktuality Koťata

Koťata a Lišky v Divoké Šárce

Jestli míříte směr letiště Václava Havla, tak si jistě povšimnete po pravé straně vyčnívajících skal, kde jsou často vidět rozhlížející turisté. Pokud toto malebné místo navštívíte tak zapomenete na shon a rušná místa našeho hlavního města. To byl náš dnešní cíl.

V sobotu 9.3. jsme odjely MHD směr Praha Letňany, bohužel v tento den byla výluka na trase metra C, tak jsme jely autobusem na stanici metra Vysočanská. Pak už jsme přestoupily na metro B a směřovaly do stanice Veleslavín. Posledním úsekem cestování byla tramvaj, která nás odvezla do stanice Divoká Šárka.

Po komplikované cestě jsem vyrazily směr vodní nádrž Džbán, pak nás čekal výstup po červené značce k Hradišti kde, již byl krásný výhled na letohrádek Hvězda tak i na přírodní rezervaci s vyhlídkou Dívčí skok. Po krátké svačině jsme pokračovaly ke koupališti a odtud nás čekal nejkrásnější úsek lemovaný skalami a Litovickým potokem.

Jelikož jsme měly ještě čas, tak jsme se u tramvajové zastávky šly posilnit do McDonald’s. Pak nás už čekala opět náročná cesta Pražskou MHD. V Kostelci na nás už čekali rodiče. Výlet se povedl, a i počasí nám přálo.

Eva