Rubriky
Aktuality Draci

Prahou plnou strašidel

V sobotu 13. ledna se družina Draků vydala na dobrodružnou výpravu do Starého Města, na skautský orientační závod Prahou plnou strašidel.

Závodu se účastní trojice starších dětí, či vícečetné skupiny mladších dětí. Naši Draci vytvořili dva soutěžní týmy. Na startu děti dostaly zaklínadla se zašifrovanou adresou, na které se nacházelo strašidlo ze staroměstských pověstí. Podle mapy pak děti strašidlo vyhledaly a když mu předaly správné zaklínadlo, obdržely důkazní lístek.

Celý závod trval dvě hodiny a pro naše děti dopadl úspěšně. Jednak se neztratily, jednak objevily několik strašidel. A šifrování jim šlo skutečně dobře :-). Potkali jsme tak bezhlavou dámu, vodníka, ducha mlynářovy dcery, bezhlavého mnicha, jednorožce a bezhlavého ponocného Ruprechta.

Za odměnu jsme si pak koupili teplý a voňavý trdelník. Příští rok pojedeme zas!

Napsala Lucka (Vlček)