Rubriky
Aktuality Benjamínci

Příměstský tábor benjamínků

Letošní příměstský tábor se uskutečnil poslední červencový týden a nesl se v indiánském duchu. Naši benjamínci plnili zkoušky od duchů země, vody, ohně, větru, rostlin a zvířat, aby mohli vstoupit do kruhu ochránců Matky země. Každý si mohl vyzkoušet i osobní výzvy, za jejichž splnění získal pero do své indiánské čelenky. A tak se malí indiáni naučili pádlovat na lodi, rozdělávat oheň, střílet z luku a stavět přístřešky. Poznali jsme i nové druhy bylin a nabyli nové poznatky z říše zvířat. Velkou dávku trpělivosti indiáni prokázali při výrobě lapače snů. Vyrazili jsme i na výlet, do Centra řemesel v Ostré. Tam jsme poznali nová řemesla, rýžovali zlato a prošli se po krásných bylinkových zahradách. Kluci si v zahradách tajně nachytali ještěrky a pokusili se je propašovat v krabičkách od svačin domů. Michal naštěstí kluky přesvědčil, aby ještěrky pustili na svobodu. Na konci tábora nás čekalo přespání v klubovně, slavnostní oheň a obřad, při němž byli všichni naši indiáni přijati mezi ochránce Matky země. Děti si na táboře užily dostatku her a pohybu, pomáhaly s přípravou svačin a snad se i naučily více si vážit naší přírody.

 

Vlček