Rubriky
Aktuality

31. Setkání Kostelců

Kostelecké středisko děkuje všem, kteří se připojili i k nám skautům při příležitosti krásné akce – Setkání Kostelců, které se konalo 24.6.2023. Naše organizace slavila 100 let působení skautingu v našem městě. Tento, pro nás důležitý milník, byl překročen již 3 roky zpět, nicméně tehdejší covidová opatření nám neumožnila tuto událost oslavit tak, jak jsme si přáli.

Využili jsme tedy nyní velké akce Setkání Kostelců a připojili se k oslavám.  Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří nás navštívili, prohlédli si naši výstavu a prošli naši „nováčkovskou stezku“, kterou jsem si pro vás připravili. Součástí naší výstavy byla i malá ukázka, jak vypadá tábor, včetně ranního nástupu, vztyčení vlajky a na konci dne její slavnostní stažení. Den jsme zakončili táborákem s kytarami.

O naprosto nádherný zážitek se u táboráku postarala skupina kamarádů hudebníků. Mít 4 kytary, flétnu a 2 foukací harmoniky u táboráku se nám dlouho nepoštěstilo. Skupina k nám přijela nachystaná i se zpěvníky, aby všichni příchozí nebyli ochuzeni o zážitek a mohli si zazpívat s námi.

Určitě je na místě nyní poděkovat vám všem, kteří nás podporujete – pravidelně, nahodile, finančně i motivačně, s nadšením i zoufáním, bez vás by tohle všechno nešlo. Nebo by to bylo mnohem více náročné.

Přejeme všem krásné léto, pohodové prázdniny a dovolené. A nám, skautům skvělý tábor a možnost nasbírat přes léto další síly do skautské činnosti.

Za celé středisko Božena Nováková – Kotě a Martina Strnadová – Máťa