Rubriky
Aktuality Benjamínci

Benjamínci navštívili zříceninu hradu Michalovice

V sobotu 10. června se benjamínci vydali na výlet do Mladé Boleslavi a konečným cílem byl hrad Michalovice. Ani tentokrát jsme si moc nepospali, protože vlak ze Všetat nám jel v 8:04 směr Mladá Boleslav, hlavní nádraží.

Pěšky jsme šli celým městem až do Radouče, kde jsme očekávali perfektní podívanou. A skutečně byla. Vedle sídliště se nachází přírodní park, kde žije kolonie syslů. Tzv. syslí louka je protkána mnoha norami a první obyvatele jsme spatřili brzy po našem příchodu. Děti se však musely zklidnit a zůstat na místě. Brzy kolem nás proběhlo několik malých syslů. Vzhledem k velké skupině dětí byli však plaší a brzy se schovali zase do nor. Na to že nakonec mělo být bez deště, tak nám na té louce docela zapršelo.

Potom jsme pokračovali asi 2 km na zříceninu Michalovice. Cesta chatovou oblastí podél řeky Jizery byla opravdu moc hezká. Po zaplacení vstupného, svačině a nákupu suvenýrů, jsme se vylezli na hrad. Nejkrásnější byla vyhlídková věž.

Pak už bylo na čase vyrazit do vlakové stanice Mladá Boleslav – Debř, odkud jsme dojeli na hlavní nádraží a počkali na spoj do Všetat. Celkově jsme ušli 8 – 9 km. Výlet se vydařil. Akorát vždy, když začalo pršet, tak než jsme si oblékli pláštěnky, tak na chvíli přestalo. Ve Všetatech jsme zase unavené děti předali rodičům.

Napsal Mišák