Rubriky
Aktuality Koťata

Koťata a Lišky na víkendovce v Liberci

V pátek 31. března v pět odpoledne jsme se potkaly ve Všetatech na nádraží a vyrazily do Liberce. Cesta byla dobrodružná, s mnoha přestupy, hledáním správných zastávek, s malou nevolností a velkou hromadou babičkovského cukroví . Ubytovaly jsme se v klubovně libereckých skautů na Vlčím vrchu. Klubovna byla velká, a dokonce měla i záchod a tři umyvadla. Povečeřely jsme domácí zásoby od maminek a uložily jsme se ke spánku. Ráno jsme posnídaly a vyrazily do iQLANDIA, kde jsme strávily celý den. Pozorovaly jsme sílu a krásu blesků, obalily jsme se obří bublinou a nastoupily jsme do přistávacího modulu Sojuz 28. Pak jsme poměřily, jak rozdílná je gravitace na různých planetách, vymodelovaly jsme moře a sopky v interaktivním pískovišti, vyzkoušely jsme interaktivní fontánu tryskající do výšky 830 centimetrů a 2x jsme si objevovaly kouzlo tekutého dusíku. Z iQLANDIA jsme byly nadšené, unavené a hladové, a tak jsme vyslaly Páju, aby nakoupil dobroty k večeři. Anet, Alenka a Pája nám pak k večeři udělali výborné tortilly. S plnými bříšky jsme probraly všechny zážitky, zahrály si karty a šly spát. Ráno jsme si daly müsli, dojedly cukroví od babičky, uklidily, zabalily a s úsměvem se vrátili domů.

Napsala Zuzka P.