Rubriky
Aktuality Dinosauři Zajíci

Víkendovka 1. oddílu

Víkendovka 1. oddílu

Na víkend 11. února byla původně v plánu výprava jen pro družinu Dinosaurů, ale slovo dalo slovo a nakonec jeli společně i s družinou Zajíců. V pátek večer byl sraz ve Všetatech na nádraží a kolem sedmé večer jsme dorazili do Mšena. Ubytovali jsme se v místní Sokolovně, kde se scházejí i místní Skauti. Sokolovnu jsme patřičně prohlédli a občas vyzkoušeli i nějaké sportovní náčiní, které bylo velmi rozmanité, původní i moderní. Po večeři z vlastních zdrojů jsme si zahráli chvilku fotbálek, pak karty a nakonec se uložili na žíněnky, na kterých se spalo perfektně.

Ráno nás vzbudil ešusový budíček, následovala rozcvička, očista a vydatná snídaně před výletem.

Ze Mšena jsme vyrazili směr Pokličky. Cestou jsme viděli hodně krásných přírodních skalních útvarů i uměle vytvořených. Nejvíc se nám líbily skalní obydlí, miniaturní Kokořín, Divadlo a Želva. Při svačině, kdy jsme čistili batoh od přesnídávky, jsme se domluvili na další trase výletu. Vyrazili jsme směr Ráj a pak roklí směr vrch. Po náročném výstupu následovala další svačina, zpět už to bylo jen z kopce. Po návratu do Sokolovny, jsme se pustili do vaření večeře. Pája vytvořil rizoto, které by nestrávila ani míchačka na beton, ale všem to moc chutnalo. Po večeři Dinosauři oškrábali brambory na zítřejší oběd. Když nám slehlo, vyzkoušeli jsme ještě například šplh na laně a skok přes překážku, pak karty a dobrou.

Ráno jsme se nasnídali, uklidili co se dalo i nedalo, pobalili svoje věci a po obědě vyrazili busem směr Kostelec. Výlet se nám moc líbil a určitě ho někdy zopakujeme.

 

Napsal Mates