Rubriky
Aktuality Benjamínci Draci

Jaro u Draků a Benjamínků

13. dubna jsme se vypravili do středočeských Úholiček, kde kromě krásných výhledů na Vltavu nás čekalo i zajímavě řešené dětské hřiště, obří houpačka a zcela nečekaně i stádo ovcí. Děti si mohly pod dohledem chovatele pochovat jehně.

Obě naše družiny se už od začátku roku pilně připravovaly na své první závody vlčat a světlušek. Letošní okresní kolo se konalo 20. dubna v lese u Tišic a celé bylo v duchu Harryho Pottera. Kromě znalostí přírody, čarodějných lektvarů, první pomoci a famfrpálového turnaje si děti musely poradit i s obranou magií proti mozkomorům. A dařilo se jim opravdu dobře, ani studené a deštivé počasí je neodradilo.

Na květnovou výpravu se děti dlouho těšily, neboť jsme přespávali v naší klubovně a druhý den jsme se vydali do Lobkovic na Den řemesel, pořádaný neratovickými skauty. Dětem se nejvíce líbila keramická dílna, lanová překážková dráha a velehoupačka :-). Kromě lobkovického zámku jsme si prohlédli i místní četnickou stanici.

Za cíl červnové výpravy jsme vybrali Liběchovsko. Zlákaly nás Čertovy hlavy a jeskyně Klácelka s reliéfy sochaře Václava Levého. Pohodový výlet jsme zakončili v želízkém kempu u zmrzliny.

Teplé počasí jsme o schůzkách plně využili. Trénovali jsme vodácké dovednosti a děti z družiny Draků si plnily cyklistickou odborku. Těší nás, že máme v oddíle tak nadšené a zapálené děti.

Napsala Lucka – Vlček