Rubriky
Aktuality Koťata

Koťata a Lišky na horolezecké stěně

V sobotu 17. února družina Koťat a Lišek odjela MHD do Letňan. Náš cíl bylo horolezecké centrum „Jungle“. Po zaplacení jsme se šly převléknout do sportovního oblečení a nabrat sílu malým občerstvením. Pak už se nás ujala Anetka, která zde pracuje a má zkušenosti s lezením.

Nejprve jsme začaly malou rozcvičkou, abychom se zahřály a protáhly si šlachy a vazy. Pak jsme si vzaly speciální boty na lezení a šly si zkusit cvičnou stěnu na boulderingu, některá děvčata se vrhla na lezení jako zkušení lezci. Některým chvíli trvalo, než přišla na techniku, ale stačilo pár minut a už se po stěně pohybovaly jako opičky.

Poslední část byla na stěně s jištěním. Nejprve nám bylo vysvětleno, jak se připevňuje do sedáku, jak se leze a jak slaňuje ze stěny. Po instruktáži jsme začaly na lehčí stěně a postupně jsme zdolávaly těžší úseky. Kdo již neměl sílu a náladu šel si do dětského koutku na prolézačky.

Koťata a Lišky