Rubriky
Aktuality Benjamínci Draci

Benjamínci a Draci navštívili horolezeckou stěnu

V sobotu 10. února se obě družiny 4. oddílu vydaly do Jungle Letňany. O půl desáté jsme odjeli autobusem směr Letňany a přiblížili se z nejbližší zastávky pěšky ke sportovnímu areálu.

V Jungli jsme si vypůjčili veškeré vybavení – boty a sedáky. Většina dětí šla na hrad se skluzavkou a nás dospělé vedoucí, kteří máme zkušenosti s lezením, čekalo postupné jištění dětí tak, aby se vystřídaly na stěně. Postupně se vystřídaly i několikrát za sebou a moc je to bavilo. Hodně dětí vylezlo až nahoru a některé alespoň do poloviny celé lezecké cesty. Máme v našem oddíle opravdu šikovné děti. Minulý rok si v Jungli vyzkoušely pouze boulder a pohybovou halu a na stěně s jištěním dokázaly vylézt jednodušší i složitější trasy.

Ve 14 hodin jsme se pak vydali na nejbližší zastávku linky 377 a odjeli zpět do Kostelce nad Labem.

Tentokrát děti neprovětraly své peněženky nákupem suvenýrů jako na jiných výletech, protože kromě bistra a obchodu s lezeckým vybavením tam není za co utrácet. 🙂

Napsal Mišák