Rubriky
Aktuality Benjamínci Dinosauři

Drakiáda benjamínků a Draků

V neděli 22. října, uspořádaly družiny benjamínků a Draků již druhý ročník drakiády s rodiči. Sraz odpoledne na panelce Na Zátoni u cyklostezky. Sešly se děti z obou našich družin a dokonce se k nám přidalo i pár dětí z družin Koťat, Lišek, Dinosaurů a Zajíců.

Rodiče přinesli skvělé dobroty, my jsme přichystali čaj. Lepší počasí jsme si nemohli přát, protože bylo slunečné a větrné počasí. První drak vzlétl ještě před začátkem celé akce pomocí rybářského prutu a navijáku s cca 300 metrů dlouhou pletenou šňůrou určenou na lov sumců. Poté přicházeli ostatní a za chvíli bylo na nebi hejno létajících draků. U některých rodin bylo brzy poznat, že draky nepouštějí děti, ale především tatínci.

Celá akce se velmi vydařila, zamotané draky se podařilo rozmotat, draka na třísetmetrové šňůře se také podařilo po dlouhém souboji dostat na zem. A čaj se podařil všechen vypít. No a dobroty, které se nestihly sníst, dostaly děti v pondělí na schůzce. Děkujeme rodičům za napečení občerstvení a těšíme se opět příští rok.

Napsal Mišák