Rubriky
Aktuality Koťata

Bozkovské dolomitové jeskyně

V sobotu 14.10. Koťata a Lišky odjely vlakem ze Všetat směr Jesenný. Cesta trvala cca 2 hodiny, ale příjemně nám utekla, neboť jsme hrály cestovní deskové hry. Na nádraží v Jesenném se k nám přidala Anežka, která v tomto kraji byla s rodiči od pátku na chatě.

Z nádraží k jeskyni vede turistická cesta do kopce, tak jsme se pěkně zahřály. Při prohlídce, která trvala hodinu, jsme se dozvěděly, že teplota vzduchu v jeskyni je 7,5 – 9°C a teplota vody v největším podzemním jezírku v Čechách je 10°C. Dále nám slečna průvodkyně řekla, že jeskyně byla v roce 1999 prohlášena Národní přírodní památkou.

Po prohlídce jsme si zakoupily suvenýry jako jsou turistické vizitky, acháty, náramky atd. Pak již byl čas dojít zpátky na nádraží. Cestou jsme se zastavily na věži místního kostela, kde byl výhled na Jizerské hory a Krkonoše. Než jsme došly na nádraží spustil se mírný déšť, který nám nevadil. Schovali jsme před ním v čekárně. Po chvilce přijel vlak, který nás dovezl zpátky do Všetat.

napsala Sofie