Rubriky
Aktuality Dinosauři Koťata Zajíci

První podzimní výlety 2022

Dinosauři

V neděli 2.10. jsme se s družinou dinosaurů vydali na výlet do ústecké zoologické zahrady. Ve Všetatech jsme nastoupili do vlaku a jeli přímo do Ústí nad Labem. Zde jsme si vybrali špatný vchod, takže se nám cesta trochu protáhla a zkomplikovala, ale nakonec jsme zdárně dorazili na místo. V zoo jsme nasedli do vláčku, nechali se vyvézt do kopce a po svých šli zpět dolů. Neviděli jsme ještě ani všechna zvířata a už jsme nasazovali pláštěnky. Déšť se nás držel až do konce, ale i tak jsme viděli všechno, co zoo nabízí. Na konci jsme si koupili nějakou tu drobnost, došli na vlak zpátky a jeli domů.

Napsal Pája

Koťata

Dne 8.10. se koťata vydala na výlet do Loučeně. Holky se sešly na nádraží a vyrazily směr Čelákovice a poté Loučeň. Jelikož měly spoustu času než otevřeli zámeckou zahradu, nasvačily se a posbíraly pár kaštanů. Poté už si šly užívat bludišť a lanových parků. Když prošly všechny, tak si nakoupily pár suvenýrů, nasvačily se a autobusem vyrazily zpátky směr Kostelec. Výlet si všichni moc užily a těší se na další.

Napsala Ála

Fouňové

V neděli 16.10 se družina Fouňů sešla v hojném počtu na náměstí v Kostelci a zamířila směr lezecká stěna Jungle v Letňanech. Cesta autobusem uběhla jako voda a po chvilce už jsme stáli před dveřmi největšího areálu lezeckých stěn v ČR. Po převlečení do lezeckého jsme se vydali s naší instruktorkou rozcvičit. Poté jsme si vybrali speciální lezecké boty a v okamžiku se už kluci drželi chytů na malé stěně. Klukům to však šlo hned ze začátku a malá stěna byla najednou vážně malá. Nezbývalo než se přesunout k něčemu zajímavějšímu. Navlékli jsme se do lezeckého postroje a s lanem na vyšší stěně to už bylo o něčem jiném. Všichni kluci si to zkusili a pár jich to vylezlo až nahoru. Po vysilujícím výkonu jsme se převlékli a šli na autobus. V autobuse jsme si řekli, že je jedno jestli tu stěnu někdo vylezl celou nebo do půlky – ruce boleli úplně všechny.

Napsal Máťa