Rubriky
Aktuality Benjamínci Draci

Benjamínci a Draci navštívili Malou Skálu

V sobotu 23. září ráno, se benjamínci spolu s Draky sešli na nádraží ve Všetatech a vyrazili společně s vedoucími vlakem do stanice Malá Skála. Cesta vlakem trvala skoro 1,5 hodiny, tak si děti krátily čas kreslením nebo hrami.

První cesta nás zavedla na zříceninu hradu Vranov, což je dnes známé pod názvem Pantheon. Tam jsme si zakoupili vstupenky, řádně posvačily a děti nezapomněly provětrat své peněženky nákupem suvenýrů. Po prohlídce kaple a všech vyhlídek jsme šlapali na Frýdštejn. Cestou jsme potkávali malé horolezce, kteří běhali se svou výbavou po lese a plnili úkoly.

Na Frýdštejnu čekala na děti vyhlídková věž, na kterou šli až na pár výjimek všichni. Však dole bylo taky hezky, bez těch schodů. Zbylé kapesné utratily některé děti za další suvenýry, které nutně a neodkladně potřebovaly. Nebyl čas se moc zdržovat – doba odjezdu vlaku domů se blížila a tak jsme tu příjemnou cestu z kopce rychle překonali. A na vlakové stanici jsme ještě půl hodiny čekali. A jelo se vlakem do Všetat. Kolem čtvrté hodiny si děti vyzvedli rodiče. Výlet se všem líbil.