Rubriky
Aktuality Koťata

Koťata na Svojsíkově závodě

V sobotu 15. dubna se družina Koťat vydala na Harasov, kde se konalo okresní kolo Svojsíkova závodu. Tématem základního kola bylo „Přežít“, proto se musela děvčata poprat s nelehkými disciplínami jako třeba zdravověda (úraz dřevem), schopnost překonat se při lezení na skálu nebo zvedání těžkého barelu vody, řešení krizových situací, rozdělávání ohně a příprava třísek, terénní kimovka a všímavost,  znalost přírodnin….. Prokázaly i schopnost orientace v terénu, protože si samy musely najít cestu podle vyznačených stanovišť v mapě. Schopnost překonat se jim znepříjemnilo i počasí, kdy celý předchozí den pršelo a musely se tak pohybovat ve velmi bahnitém terénu. Celý závod skončil až v pozdních večerních hodinách.

 

 

 

Popis závodu z pohledu děvčat: Během cesty jsme se navzájem podporovaly, ovšem jedna z nás nás chtěla povzbudit ať jedeme rychleji, ale vzápětí hned spadla. Naši skupinu nejvíce bavilo zdvihnutí stožáru pomocí čtyř lan. Na tomto stanovišti jsme se naučily nejvíce spolupracovat. Některé stanoviště byly krásně připravené a vedoucí nás dokázali pěkně povzbudit. Zklamali nás však na posledním stanovišti, kde jsme si měly vařit večeři. Protože jsme přišly pozdě (trochu jsme bloudily, ztratily cestu a málem jsme spadly ze skály), tak nás nenechali slibovaný buřtguláš uvařit. Z okraje skály nás ale naštěstí zachránila naše vedoucí Anet a tak se nikomu nic nestalo. Byly jsme hladové a tak nám Pája s Anet po cestě zpět koupili pizzu jako překvapení. Závody začaly i skončily slavnostním nástupem v krojích. Družiny na prvních místech dostaly krásné odměny a postoupily do dalšího kola závodu. My jsme skončily na 5. místě, a to nejen díky naší rádkyni Lucce. Naší skupině nevadilo, že jsme nevyhrály, protože z tohoto výletu jsme měly nejlepší a nejkrásnější zážitky a velice jsme se na závodech sblížily.

Napsaly Lucka (Kecka) a Anežka (Liška)