Rubriky
Aktuality Benjamínci

Benjamínici navštívili Trilopark v Praze

V sobotu 28. ledna, jsme navštívili s benjamínky Trilopark, který se nachází v Praze v Nuslích. Program zabere přibližně dvě hodiny času. První část programu zahrnovalo povídání o pravěku a děti se mohly podívat na modely pravěkých zvířat. Benjamínci si mohli například sáhnout na pravěké zkameněliny trilobitů, zubů dinosaurů a mamutí zub.
Některé vykopávky byly nalezeny při budování Pražského metra. Součástí výstavy jsou také modely pravěkého hmyzu, pravěkých přesliček, plavuní a kapradin.

V druhé části na benjamínky čekaly dílny, kde si mohly děti zahrát na paleontology.

Nejprve děti odlévaly ze sádry do formiček trilobity a zuby pravěkých zvířat, poté šly z písku vyhrabávat kostru dinosaura. Součástí dílen bylo i malování vodovkami na již připravené sádrové odlitky zmenšenin pravěkých koster, trilobitů apod. Děti také mohly vzít do ruky drobné modelářské sbíječky a vyzkoušet si odkrývání zkamenělin na drobných kusech hornin.

Sádrové odlitky si vzaly děti s sebou a nakonec si každý mohl najít jeden malý úlomek kosti dinosaura a ten si vzít domů. Dětem se výprava velmi líbila a po svačině jsme šli na metro a z Letňan pokračovali autobusem do Kostelce.

Napsala Klárka – Smíšek