Rubriky
Aktuality Benjamínci

Výprava Benjamínků do Lobkovic

V říjnu jsme se vydali s Benjamínky vlakem do Lobkovic na vůbec první výpravu nové družiny. První zastavení naší pěší cesty byla lesní mateřská školka. Zde děti posvačily a nakrmily i místní černou kočku, která se nikoho nezeptala a sebrala si pro sebe croissant.

U lesní školky jsme si zahráli štafetové puzzle a pokračovali v cestě směrem k lomu. Počasí jsme měli deštivé, ale déšť byl slabý a brzy ustal. Pláštěnky tak nebyly potřeba.

Benjamínci hledali pomocí mapy poklad a při jeho hledání je čekalo několik zastavení, kde se dozvěděli zajímavé informace o přírodě. Kousek od vodojemu na ně čekal poklad v truhle. Všichni se tak po jeho nalezení mohli těšit z knížky pěšinky Benjamínků a bonbónů. Dalším cílem byla loděnice vodních skautů v Lobkovicích, na břehu Labe. Zde na děti čekal oheň a všechny si opekly buřty. Po hostině jsme spolu hráli hry a odpoledne jeli vlakem zpátky do Kostelce.