Rubriky
Aktuality

Skautský příměstský tábor 2022

I v letošním školním roce jsme pro nejmladší děti z našeho střediska v červenci uspořádali letní příměstský tábor. Tentokrát s tématem kouzelnická škola pro mudlovské děti. Všichni prošli základním kouzelnickým výcvikem a naučili se mnoha zajímavým dovednostem. Hned první den se seznámili s nejdůležitějšími postavami a kouzelnickými předměty z Bradavic, odpoledne si vyrobili kouzelnické hůlky, protože se učili kouzlit. Díky naučeným kouzlům se jim podařilo přemoci bláznivého kouzelníka. Další den museli poznávat kouzelnické a mudlovské rostliny a stromy, učili se astronomii a jasnovidectví. Třetí den si každý přinesl vlastního kouzelného tvora. Dále jsme hledali fantastická zvířata a učili se, jak funguje soví pošta. Poslední den byl ve znamení hodiny lektvarů, létání na koštěti, které si děti samy vyrobily. Celý tábor jsme zakončili velkým famfrpálovým turnajem.

Během tábora jsme se vydali i na výlet. Když už téma kouzel, tak jsme neodolali návštěvě Muzea fantastických iluzí. Užili jsme si mnoho zábavy, pořídili krásné fotografie neskutečných optických klamů a odcházeli plni nových zážitků. Protože nám to ale ještě nestačilo, vydali jsme se ještě na nedaleký Petřín, kde jsme vstoupili i do zrcadlového bludiště a užili si legrace ještě více. Celý týden nám přálo pěkné počasí. Děkujeme restauraci Klobys za vynikající obědy.

Napsala Léňa