Rubriky
Aktuality

Memoriál br. Kece a Zahrádky

V den státního svátku 8. května pravidelně naše středisko pořádá závody na počest skautských vůdců, kteří padli ve 2.světové válce, a také na počest vůdců, kteří se svými silami velmi zasloužili o budování naší skautské klubovny.

Letos se po covidové pauze uskutečnil již 28. ročník. Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 27 světlušek a vlčat, kteří byli rozděleni do 3 kategorií podle věku. Starší skauti si pro ně připravili 12 dovednostních stanovišť, jako např. poznávání rostlin, stromů a hmyzu, zatloukání hřebíků a práci s pilou, přípravu ohniště, balení batohu na výlet, lukostřelbu, sportovní stanoviště, poznávání věcí podle čichu, chuti a hmatu nebo hudebních nástrojů.

Celé dopoledne jsme zakončili opékáním buřtů a společným hraním her před klubovnou. Každý si ze závodu jistě odnesl dobrý pocit a vítězové i drobnou sladkou odměnu. Již teď se těšíme na další ročník.

Napsala Léňa